CLINOPER Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Benzoil peroksit, Klindamisin fosfat olan CLINOPER Jel, bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller, cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini temin eder. İltihaplı lezyonların eşlik ettiği hafif ve orta şiddetli  sivilce (akne vulgaris) tedavisinde uygulanır.

CLINOPER Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İltihaplı lezyonların eşlik ettiği hafif ve orta şiddetli  sivilce (akne vulgaris) tedavisinde uygulanır.
 3. İlacın tam etkisini göstermesi 4-6 haftayı  bulabilir. Tedavi süresi 12 haftadan daha uzun sürmemelidir.
 4. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 5. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlere, tahriş ve hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri veya kireçli ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.
 7. Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 9. Tedaviye başladıktan sonraki birkaç hafta içinde iyileşme belirtileri görülse de hekimin tavsiye ettiği sürece kullanmaya devam  ediniz.
 10. Renkli kıyafetlere ve çarşaflara teması halinde rengini açma ve saçlara teması halinde  beyazlatıcı etkisi mevcuttur
 11. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

CLINOPER Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı, ince bir tabaka halinde tedavi edilecek lezyonlu bölgeye sürünüz.  Günde bir kez akşamları uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede kuruluk, yanma, kızarıklık, kaşıntı ve soyulma yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Benzoil peroksit, Klindamisin fosfat
Ticari-Jenerik ismi: CLINOPER Jel

CLINOPER Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

CLINOPER-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.