UVIROMED 1000 mg 21 Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Valasiklovir olan UVIROMED 1000 mg 21 Film Kaplı Tablet, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını temin eder. Uçuk virüsünün neden olduğu deri enfeksiyonları, genital uçuk, zona (sinir iltihabına bağlı ağrılı bir deri hastalığı), su çiçeği tedavisinde ve AIDS ve kemik iliği naklinden sonra ciddi bağışıklık sistemi yetersizliği olan hastaların tedavisinde kullanılan bir preparattır.

UVIROMED 1000 mg 21 Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Uçuk virüsünün neden olduğu deri enfeksiyonları, genital uçuk, zona (sinir iltihabına bağlı ağrılı bir deri hastalığı), su çiçeği tedavisinde ve AIDS ve kemik iliği naklinden sonra ciddi bağışıklık sistemi yetersizliği olan hastaların tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. Bu ilaç genel soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmeyecektir.
 4. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu veya böbrek hastalığınız varsa veya diyaliz iyileştirilmesi görüyorsanız, böbrek nakli veya kemik iliği nakli geçirdiyseniz, bağışıklık sisteminizde zayıflık veya HIV enfeksiyonu veya AIDS hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı böbreklerinize zarar verebilir. Böbreklere zarar veren diğer ilaçlarla beraber kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı sırasında böbreklerinizin tam anlamıyla çalışması için bol bol su içiniz.
 6. Bu ilacın kullanımı kolay kanama ve çürük oluşumu, soluk veya sararmış cilt veya normalden az idrar yapma veya hiç idrar yapamama ve benzeri kırmızı kan hücrelerine zarar verebilecek ciddi yan etkilerden herhangi biri veya bir kaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Yaşlı yetişkinlerin ilacın yan etkileri nedeniyle zarar görme riski daha fazladır.
 8. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 9. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) görüldüğünde bu ilacın kullanımına olabildiğince çabuk başlanmalıdır.
 10. Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınmalısınız. Ek olarak enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınmalısınız. enfeksiyonu başka bölgelere veya diğer kişilere bulaştırmamak için sık sık ellerinizi yıkayınız.
 11. Bu ilacın kullanımı genital uçukların bulaşmasını engellememektedir. Virüsü partnerinize bulaştırmamak için cinsel ilişkiden kaçınmalısınız veya prezervatif kullanınız.
 12. Bu ilacın  çocuklarda kullanımı sakıncalıdır.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız. Uçuk virüsü doğum anında bebeğe geçebilir. Emzirilen bebeğe de zarar verebilir.

UVIROMED 1000 mg 21 Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber veya ayrı olarak da alınabilir

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bu ilacın kullanımı kolay kanama ve çürük oluşumu, soluk veya sararmış cilt veya normalden az idrar yapma veya hiç idrar yapamama ve benzeri kırmızı kan hücrelerine zarar verebilecek ciddi yan etkilerden herhangi biri veya bir kaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Valasiklovir

Ticari-Jenerik ismi: UVIROMED 1000 mg 21 Film Kaplı Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.