THIOCILLINE Göz Pomadı

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Basitrasin, Neomisin Sülfat olan  THIOCILLINE Göz Pomadı, gözlerdeki bakteri enfeksiyonlarını tedavi eden antibiyotik bir preparattır. Gözün ön tarafı ve göz kapağındaki bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde ve göz kapağı yara ve yanıklarında uygulanır.

THIOCILLINE Göz Pomadı Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Gözlerdeki bakteri enfeksiyonlarını tedavi eden antibiyotik bir preparattır.
  3. İlacın uzun süre kullanımı, dirençli mikropların gelişmesine neden olabileceğinden, ilacı uzun süre kullanmamaya özen gösteriniz.
  4. Şayet gözünüzde mantar  veya virüs kaynaklı bir enfeksiyon varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Çünkü bu  ilaç sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder.
  5. Lens kullanıyorsanız, tedavi sürecinde kontakt lensinizi kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

 

THIOCILLINE Göz Pomadı’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Merhemi avucunuzun içinde tutarak ısıtınız. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, alt göz kapağınızın içine ince bir tabaka halinde merhemi sürünüz. Gözünüzü kapatınız ve göz bebeklerinizi sağa sola, aşağı yukarı oynatarak merhemin gözünüzün içinde  yayılmasını sağlayınız. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Gözde geçici yanma hissi olarak hafif yan etki görülebilir.

Etken Maddesi:  Basitrasin, Neomisin Sülfat

Ticari-Jenerik ismi: THIOCILLINE Göz Pomadı

THIOCILLINE Göz Pomadı Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

THIOCILLINE-Göz-Pomadı-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.