TOLTEX 2 mg Film Tablet

TOLTEX 2 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Tolterodin olan TOLTEX 2 mg Film Tablet, idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltmaya yararlı ve sıkışmadan dolayı idrar kaçırma hastalığını tedavi eden bir preparattır. İdrar kesesindeki kasları gevşetir. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu ve idrar kaçırma ve benzeri belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) hastalığı olan hastaların tedavisinde uygulanır.

TOLTEX 2 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu ve idrar kaçırma ve benzeri belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) hastalığı olan hastaların tedavisinde uygulanır.
 3. Tedavinin etkisini göstermesi 4 haftayı bulabilir.
 4. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden hekiminize gösteriniz.
 5. Tedavi edilmemiş veya kontrol altına alınmamış dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom) hastalığınız, idrar yapamama ve idrar kesesinde (mesanede) aşırı idrar toplanması durumu, çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis)hastalığı, ağır derecedeki ülseratif kolit hastalığı ve toksik megakolon rahatsızlıklarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Şayet idrar kesesi (mesane) ağzında tıkanma, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, göz (glokom).tansiyonu, kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu öyküsü, idrar kesesi (mesane) ağzında tıkanma, mide fıtığı veya mide veya bağırsaklarda tıkanıklıkla ilgili bozukluk vakıalarından herhangi birisi var ise hekimi bilgilendirmeden kullanmak sakıncalıdır.
 7. İlacı alırken alkol kullanmaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. Kullanımı baş dönmesi, uyku hali, halsizlik ve görmede bulanıklığa sebebiyet verebileceğinden araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 9. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

TOLTEX 2 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemek öncesi veya yemek sonrası alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, sersemlik, halsizlik, bulanık görme, ağız kuruluğu, ödem, çarpıntı, kabızlık, karın ağrısı, gaz, ishal, ağrılı veya zor idrara çıkma, mesaneyi boşaltamama yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Tolterodin

Ticari-Jenerik ismi: TOLTEX 2 mg Film Tablet

TOLTEX 2 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

 

Okuduğunuz ilaç: TOLTEX 2 mg Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/toltex-2-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
TOLTEX 2 mg Film Tablet Google
TOLTEX 2 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:23:55
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:23:55
Yazı tarihi ve Günü : 10 Şubat 2018Cumartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CITOLAP 20 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Sitalopram olan CITOLAP 20 mg Film Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona neden olabilecek...

ROMATIM Jel

Kullanımı : Etken maddesi   Diklofenak sodyum olan  ROMATIM Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır....

Kapat