TRANKO-BUSKAS Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Hiyosin-N-butilbromür, Medazepam olan  TRANKO-BUSKAS Draje, sindirim sistemi ve üreme -boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen, endişe giderici ve kas gevşetici  bir preparattır. Sindirim sistemi spazmları, safra yollarındaki spazmlar, asabi mide rahatsızlıkları (mide yanması, mide krampları), psişik gerginliklere bağlı olarak gelişen bağırsaklardaki spazmlar (Kolika mukoza, kolitis ülseroza ve dumping sendromu), hıçkırık,  üreme ve boşaltım sistemindeki spazmlar, doğum anında meydana gelen yumuşak doku spazmları ve adet döneminde görülen spazmların tedavisinde uygulanır.

 TRANKO-BUSKAS Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sindirim sistemi ve üreme-boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen, endişe giderici ve kas gevşetici  bir preparattır.
 3. Terlemeyi azaltıcı etkisinden dolayı, ateşli hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.
 4. Kullanımı, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine neden olabilir. İlacı kullandıktan sonra gözlerinzde ağrı, kızarıklık ve görme kaybı oluşursa acil olarak bir göz doktoruna müracaat etmelisiniz.
 5. İlacın kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya neden olduğu için bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkat etmelisiniz.
 6. Şayet karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu,  koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna sebep olan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, mide çıkışında darlık, sindirim sisteminde mekanik darlık ve benzeri rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 8. Bağımlılık yapıcı özelliği mevcuttur. Uzun süre kullanmak sakıncalıdır.
 9. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 10. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

 TRANKO-BUSKAS Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerden önce alınması önerilmektedir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ağız kuruluğu, mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı. idrar yapma zorluğu, kol ve bacaklarda cilt döküntüsü seyrek görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin-N-butilbromür, Medazepam

Ticari-Jenerik ismi: TRANKO-BUSKAS Draje

TRANKO-BUSKAS Draje Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

TRANKO-BUSKAS-Draje-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.