Spazmotek Plus Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Hiyosin – N – butilbromür, Parasetamol olan Spazmotek Plus Film Tablet, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen  bir preparattır. Sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  beraber görülen ağrıların tedavisinde uygulanır. Kullanımı 10 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

Spazmotek Plus Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  beraber görülen ağrıların tedavisinde uygulanır.
 3. Kullanımı, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine neden olabilir. İlacı kullandıktan sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme bulanıklığı oluşursa acil olarak bir göz doktoruna müracaat etmelisiniz.
 4. Kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya neden olduğu için bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkat etmelisiniz.
 5. Şayet karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna sebep olan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliği, sindirim sisteminde mekanik darlık ve benzeri rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedavi süresi esnasında alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına sebebiyet vermekte ve ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. 10 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılmamalıdır.

Spazmotek Plus Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 2. Görmede bulanıklık yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin – N – butilbromür, Parasetamol

Ticari-Jenerik ismi: Spazmotek Plus Film Tablet

Spazmotek Plus Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Spazmotek-Plus-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.