VITABIOL Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin C, Vitamin D3,  D-pantenol, Niasinamid  olan VITABIOL Şurup, beslenme bozukluklarına bağlı çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi vakıalarında, ani kilo kaybı, dengesiz ve yetersiz beslenme, günlük vitamin ihtiyacının karşılanamaması vakıalarında, gebelik ve emzirme dönemlerindeki vitamin yetersizliğinde, özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde  ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ek olarak tiroid bezinin fazla çalışması, uzun süren hastalık veya enfeksiyon vakıalarında, yanıklar, ateş, kronik ateş, kronik hemodiyaliz, karaciğer-safra kanalı hastalıkları, bağırsak hastalıkları, pankreas yetmezliğine bağlı olarak besinlerin yetersiz emilimi, protein eksikliği, yağ emilimi bozukluğu, ağız-boğaz hasarları ve sarılıkta tedaviye yardımcı olarak verilmektedir.

VITABIOL Şurup Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vitamin gereksiniminde kullanılan bir preparattır.
  3. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  4. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi ve benzeri yan etkiler ortaya çıkabilir.
  5. 4 yaş altı çocuklara günde 1/2 ölçek, 4 yaş üstü çocuklara ve yetişkinlere günde 1 ölçek verilmelidir.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği  dozlarda uygulanabilir.

VITABIOL Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Her kullanımdan önce çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Hekim tarafından başka biçimde önerilmedikçe: 4 yaş altı çocuklara günde 1/2 ölçek, 4 yaş üstü çocuklara ve yetişkinlere günde 1 ölçek verilmelidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin C, Vitamin D3,  D-pantenol, Niasinamid
Ticari-Jenerik ismi:  VITABIOL Şurup

VITABIOL Şurup Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

vitabiol-surup-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.