SILDEGRA 100 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Sildenafil sitrat olan SILDEGRA 100 mg Film Tablet , penisteki kan damarlarını gevşeterek, cinsel uyarı sırasında  kan akışını penise doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) tedavisinde etkili bir preparattır. SILDEGRA ,  cinsel aktivitede penis sertleşmesinin sağlanamaması veya sertliğin korunamaması durumunda  uygulanır.

SILDEGRA 100 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. SILDEGRA , penisteki kan damarlarını gevşeterek, cinsel uyarı sırasında  kan akışını penise doğru hızlandırır. Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) tedavisinde etkili bir preparattır.
 3. SILDEGRA , cinsel uyarı olmadığı vakıalarda etki etmemektedir.
 4. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, mide ağrısı, mide bulantısı, sersemleme ve göğüste yanma hissederseniz cinsel ilişkiyi hemen durdurunuz ve acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı, ağrılı veya 4 saat veveyaha uzun süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi) ve benzeri vakıalarda SILDEGRA ‘ nın kullanımını kesip, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, lösemi, kan hücresi hastalıkları, kalp hastalığı, kalp ritim bozukluğu, son 90 gün içinde geçirilmiş kalp krizi öyküsü, mide ülseri, gece körlüğü, felç, son altı ay içinde kalp yetmezliği öyküsü, yüksek veya düşük tansiyon, göğüs ağrısı, kanama bozuklukları, penisin ağrılı ereksiyonu veya şekil bozukluğu, sağlık sebebiyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi ve benzeri vakıalarda SIL
  Reklam
  DEGRA ‘yı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 7. İlacın kullanımı gözün görme sinirlerine giden kanın akışını azaltabilir ve seyrek de olsa bu durum ani görme kaybına neden olabilir. Ani görme kaybı yaşarsanız acil olarak bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelisiniz.
 8. SILDEGRA ‘yı kullanacağınız zaman veya kullanmayı düşünüyorsanız, alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol sertleşme kabiliyetini etkileyebilir.
 9. SILDEGRA ‘ yı 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenler kullanmamalıdır.

SILDEGRA 100 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Cinsel aktiviteden yarım ila bir saat önce alınmalıdır. Günlük önerilen  en yüksek doz 100 mg dır. En yüksek doz günde bir defadan fazla kullanılmamalıdır.
 3. Reklam
 4. Normal olarak günlük önerilen doz 50 mg dır. Günde bir defadan fazla kullanılmamalıdır.
 5. Şiddetli karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalarda 25 mg lık doz önerilmektedir.
 6. Cinsel uyarı olmadığı vakıalarda etki etmemektedir.

İlacın olası yan etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, hazımsızlık, yüzde kızarıklık, burun tıkanıklığı ve idrar yolu enfeksiyonu yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Sildenafil sitrat
Ticari-Jenerik ismi: SILDEGRA 100 mg Film Tablet

SILDEGRA 100 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

SILDEGRA 100 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

2 thoughts on “SILDEGRA 100 mg Film Tablet

 1. Denemek için on beş gün önce silfect 100 deneme amaçlı kullandım ve çok memnun kaldım Bu gün eczaneden Silfect 100 istedim ama bana ( 76 yaşında olduüm için site görevlisie getirttim ) Sildegra 1oo getirmiş bu tableti kulanabilirmiyim? Muadili midir?
  Selamlar

  1. Her iki ilacın da etken maddesi Sildenafil sitrat olduğuna göre eşdeğer olup, kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.