SERTOFEN 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan SERTOFEN 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır.  Tablet olarak ağızdan ilaç alması mümkün olmayan hastalarda ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar, şiddetli böbrek ağrısı, bel ağrısı ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.

SERTOFEN 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Tablet olarak ağızdan ilaç alması mümkün olmayan hastalarda ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar, şiddetli böbrek ağrısı, bel ağrısı ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde  uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.
 3. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Reklam
 6. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren  etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

SERTOFEN 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. Damar içi veya kas içi yolla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı veya kusma,  enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık veya morarma yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: SERTOFEN 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

SERTOFEN 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

SERTOFEN-Enjeksiyonluk-Çözelti-İçeren-Ampul-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.