TYLOL PLUS Tablet

TYLOL PLUS Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Parasetamol, Kafein olan TYLOL PLUS Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan bir preparattır. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrılar ile baş ve diş ağrısı, migren,  vücut kırıklığı, adet dönemi ağrıları (dismenore), eklem ağrıları, romatizmal ağrılar, kas ağrısı, sırt ağrısı ve benzeri akut, hafif ve orta dereceli ağrıların tedavisinde  uygulanır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

TYLOL PLUS Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan bir preparattır.
 3. Düzenli kullanmanıza rağmen yeni rahatsızlıkların oluşması veya ağrının/ateşin azalmaması  ve  3 günden fazla sürmesi halinde ilacın kullanımını bırakıp hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. 3 günden fazla kullanılmamalıdır. Bağımlılığa neden olabilir.
 5. Ciddi karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa, yüksek tansiyon ilacı kullanıyorsanız, kalp atışlarınızda düzensizlik, depresyon veya anksiyete ilaçları (klozapin, lityum gibi) veya sakinleştirici ilaç kullanıyorsanız, hava yollarındaki tıkanıklığı giderici ilaç (efedrin, teofilin) veya alkol bağımlılığı iyileştirilmesi için dilsulfiram kullanıyorsanız TYLOL PLUS Tablet  kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa veya glukoz 6 fosfat dehidrogenaz enzimi eksikliği, kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, karaciğer veya böbrek hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu), astımınız varsa  veya alkol kullanıyorsanız TYLOL PLUS Tableti kullanmadan önce sorun hekiminize anlatınız. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
 7. Solunum problemi olan çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 9. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 10. Kullanımı uyku hali ve baş dönmesine neden olabileceğinden, araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı   gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılması sakıncalı olduğundan,  hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

TYLOL PLUS Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. 12 yaşın üzerindeki çocuklarda ve yetişkinlerde günlük doz 2 tablet olarak önerilmektedir. Ancak çok gerekli olduğu vakıalarda günlük doz 4 tableti geçmemelidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, kusma, hazımsızlık, gaz, karın ağrısı, kabızlık,  baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol, Kafein
Ticari-Jenerik ismi: TYLOL PLUS Tablet

TYLOL PLUS Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

TYLOL-PLUS-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: TYLOL PLUS Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/tylol-plus-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
TYLOL PLUS Tablet Google
TYLOL PLUS Tablet Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:35:58
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:35:58
Yazı tarihi ve Günü : 18 Ocak 2017Çarşamba

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kinateva Film Kaplı Tablet
Kinateva Film Kaplı Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Kinapril hidroklorür olan Kinateva Film Kaplı Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin...

VALPOSIM 200 mg Enterik Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Sodyum valproat olan VALPOSIM 200 mg Enterik Tablet, istem dışı kasılmalar ve epilepsi nöbetlerine neden olabilecek...

Kapat