TRADOLEX 100 mg/2 mL IM/IV/SC enjeksiyonluk çözelti içeren ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Tramadol hidroklorür olan TRADOLEX 100 mg/2 mL IM/IV/SC enjeksiyonluk çözelti içeren ampul, beyin ve omurilikte belirli sinir hücrelerini etkileyerek çalışan ağrı kesici bir preparattır.  Orta veya şiddetli ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır.

TRADOLEX 100 mg/2 mL IM/IV/SC enjeksiyonluk çözelti içeren ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, beyin ve omurilikte belirli sinir hücrelerini etkileyerek çalışan ağrı kesici bir preparattır.
 3. Şayet son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait başka bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 4. Şayet  epilepsi (sara) hastalığınız varsa ve nöbetleriniz tedavi ile yeterince kontrol edilemiyorsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce sorun hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Bu ilaç, kafa travmaları, nedeni bilinmeyen bilinç kaybı ve şokta; solunum merkezi ve solunum fonksiyonlarındaki bozukluklarda  kullanılmamalıdır.
 7. Reklam
 8. Bu ilaç ağrılı vakıalarda yetişkinlerde 10 günden fazla, çocuklarda ise 5 günden fazla kullanılmamalıdır. Şayet şikayetleriniz bu süre içerisinde iyileşmezse veveyaha kötüye giderse ilacın alımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Bu ilacı hekimin size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmak sakıncalıdır. Çünkü karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 10. Şayet alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  veya günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 11. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Çünkü ilaçla beraber alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir. İlacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 12. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması sakıncalı olduğundan dolayı  bu ilacı hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

TRADOLEX 100 mg/2 mL IM/IV/SC enjeksiyonluk çözelti içeren ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. Bu ilaç damar içine, kas içine veya deri altına uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Döküntü, kaşıntı, nefes almada zorluk, hırıltı, idrar yapamama, ani kasılmalar ve  baygınlık ve benzeri yan etkilerde, ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için durumunuzu derhal hekiminize bildiriniz ve acil olarak en yakın hastanenin acil bölümüne müracaat etmelisiniz

Etken Maddesi:  Tramadol hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: TRADOLEX 100 mg/2 mL IM/IV/SC enjeksiyonluk çözelti içeren ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz
Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Fenoksimetil penisilin potasyum olan Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu...

NOROMAT 50 mg Film Tablet
NOROMAT 50 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Topiramat olan NOROMAT 50 mg Film Tablet, beyindeki sinirler ve kimyasalları etkileyerek epilepsi (sara)  nöbetlerini önleyen, antiepileptik...

Kapat