PRANLUX Saşe

PRANLUX Saşe neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Pranlukast Hemihidrat olan PRANLUX Saşe, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir preparattır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri takdirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak vakıalara neden olur. 2 ila 12 yaş arası çocuklarda astımın sürekli tedavisinde ve alerjik rinit (saman nezlesi) iyileştirilmesi için uygulanır.

PRANLUX Saşe Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. 2 ila 12 yaş arası çocuklarda Astımın sürekli tedavisinde ve alerjik rinit (saman nezlesi) iyileştirilmesi için uygulanır.
 3. Ani astım nöbetlerini tedavi etmek için kullanmak sakıncalıdır, ani astım nöbetleri için hekimin  önerdiği etkisi daha hızlı olan rahatlatıcı inhaleri daima yanınızda bulundurunuz.
 4. İlacın etkisi  bir gün içerisinde başlar. Astımınız kontrol altına alındıktan sonra da, astımın kötüleştiği dönemlerde de kullanmaya devam ediniz.
 5. Kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün  içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse doktor ile görüşünüz.
 6. Şayet çocuğunuzda karaciğer fonksiyon bozukluğu var ise; kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 7. 2 yaşından küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.

PRANLUX Saşe’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Doğrudan ağızdan, soğuk veya oda sıcaklığındaki 1 çay kaşığı  hazır mama veya anne sütü ile çözdürülerek veya oda sıcaklığındaki bir kaşık dolusu yumuşak gıda ile karıştırılarak uygulanabilir. Kullanıma hazır oluncaya kadar paket açılmayınız. Paket açıldıktan sonra tam doz (hazır mama, anne sütü veya besinlerle karıştırılarak veya karıştırılmadan) 15 dakika içinde uygulanmalıdır. Hazır mama, anne sütü veya gıdalarla karıştırıldıktan sonra kalan saşe sonraki kullanım için saklanmamalı, atılmalıdır. saşe uygulama için hazır mama veya anne sütü dışında herhangi bir sıvı içerisinde çözdürülmemelidir. Ancak uygulamadan sonra sıvılar verilebilir. 2-5 yaş arasındaki çocuklar için günde iki kez 1 adet 50 mg saşe,  5-8 yaş arasındaki çocuklar için günde iki kez 1 adet  70 mg saşe kullanılmalıdır. Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden sonra alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İshal yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi: Pranlukast Hemihidrat
Ticari-Jenerik ismi: PRANLUX Saşe

PRANLUX Saşe Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

PRANLUX Saşe Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Okuduğunuz ilaç: PRANLUX Saşe
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/pranlux-sase.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
PRANLUX Saşe Google
PRANLUX Saşe Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 03:03:09
Ulusalarası saat: 22-09-18 00:03:09
Yazı tarihi ve Günü : 18 Eylül 2017Pazartesi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kandizol 150 mg 2 Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flukonazol olan Kandizol 150 mg 2 Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına...

Nutraplus Losyon

Kullanımı: Etken maddesi Üre olan Nutraplus Losyon, cildin su tutma kapasitesini arttırarak, yumuşamasını temin eder. Kronikleşmiş kuru cilt vakıalarının eşlik...

Kapat