GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, ateş düşürücü, ağrı kesici ve öksürük giderici bir preparattır. 6 yaş üzeri çocuklarda gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığıyla beraber görülen vücutta kırıklık, kas ağrısı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ateş, burun tıkanıklığı, burun akması, hapşırma, öksürük, gözlerde sulanma ve ateş vakıalarında uygulanır.

GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ateş düşürücü, ağrı kesici ve öksürük giderici bir preparattır.
 3. Çocuklarda bir haftadan fazla kullanmak sakıncalıdır. Ateş 3 günden fazla sürer, 5 gün içinde şikayetler iyileşmez, yenileri eklenir veya var olan şikayetlere ateş eşlik ederse ilacın alımını durdurup, acil olarak doktora müracaat etmelisiniz.
 4. Çocuklarda 3 günden fazla süren ve 39,5 oC’den yüksek ateş tedavisinde doktora sormadan kullanılmamalıdır.
 5. Şayet karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği,nefes darlığı veya kronik akciğer hastalığı, yüksek tansiyon (yüksek kan basıncı), kalp hastalığı, tiroid bozukluğu, şeker hastalığı (diyabet), göz tansiyonu (glokom), prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Reklam
 7. Şayet son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait başka bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 8. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Çünkü ilaçla beraber alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 9. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 10. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 11. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde de anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her bir poşetin içindeki granülü bir bardak  sıcak su  içine boşaltınız ve çözünmesini bekleyiniz. Sıcakken içiniz. İhtiyaç halinde 6 saatte bir alınabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, uyku hali ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

GRIPIN HOT Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

GRIPIN-HOT-Pediatrik-Tek-Kullanımlık-Toz-İçeren-Poşet-İlaç-Prospektüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TRH FERRİNG IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul
TRH FERRİNG IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Protirelin olan TRH FERRİNG IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul, beyin tabanında  bulunan ve hormon üreten bir...

GABATEVA 100 mg Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Gabapentin olan GABATEVA 100 mg Kapsül, sara (epilepsi) tedavisinde ve sinir sistemindeki liflerin doğrudan hasarına bağlı ağrı (nöropatik...

Kapat