OSİVİT-D3 0.25 mcg Yumuşak Kapsül

Alfakalsidol adlı etken maddeyi içinde bulunduran OSİVİT-D3 Yumuşak Kapsül sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler,  Vitamin A VE D, Vitamin D analoğu ve Alfakalsidol şeklinde sınıflandırılmış olup, A11CC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz OSİVİT-D3, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ  firmasının ürünüdür . OSİVİT-D3 için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, OSİVİT-D3 ne ilacı olup, OSİVİT-D3’e başlamadan önce uyulması gerekenler, OSİVİT-D3 dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; OSİVİT-D3 kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri OSİVİT-D3 Kapsül ile

OSİVİT-D3 0.25 mcg Yumuşak Kapsül neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.