MAJEZIK DUO Topikal Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi   Flurbiprofen, Tiyokolşikosid olan MAJEZIK  DUO Topikal Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici ve ağrı kesici  bir preparattır. Ağrı ile beraber görülen kas spazmları ile ilişkili hastalık belirtilerinin tedavisinde; omurganın (vertebral kolon-boyun, sırt, bel bölgesi) ağrılı hastalık belirtilerinin tedavisinde; akut ve kronik  sırt, bel ağrıları ve  ağrılı boyun tutulması, boyun ve kol bölgesindeki sinir ağrıları, siyatik ağrıları ve kazaların veya spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrılar ve ameliyat sonrası meydana gelen ağrıların tedavisinde uygulanır.

MAJEZIK  DUO Topikal Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici ve ağrı kesici  bir preparattır.
 3. Uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 4. Diğer kas gevşeticiler ile beraber  kullanmak sakıncalıdır.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildiriniz.
 5. Tedaviniz sürecinde bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 6. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama vakıalarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Şayet  kasların görev yapamama (kasılamaması) durumu varsa, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. Ağzınıza ve gözünüze kaçmasından kaçınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su ile yıkayınız.
 9. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 10. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 11. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 12. İlacı uyguladıktan sonra  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 13. Tedavi edilen cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 14. 12 yaşın altındaki  çocuklarda kullanılmamalıdır.
 15. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MAJEZIK  DUO Topikal Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede hafif ve orta şiddette kaşıntı, kızarıklık ve deri döküntüsü  yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Flurbiprofen, Tiyokolşikosid

Ticari-Jenerik ismi: MAJEZIK  DUO Topikal Jel

MAJEZIK  DUO Topikal Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

MAJEZIK DUO Topikal Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.