TIYOKAS SAŞE

TIYOKAS SAŞE neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan TIYOKAS Saşe, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Ağrı ile beraber görülen kas kasılmaları durumunda, eklem dışı romatizma ve kireçlenme (osteoartrit) tedavisinde uygulanır. Ek olarak vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri azaltıcı etkisi sebebiyle ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarında uygulanır.

TIYOKAS Saşe Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağrı ile beraber görülen kas kasılmaları durumunda, eklem dışı romatizma ve kireçlenme (osteoartrit) tedavisinde uygulanır. Ek olarak vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri azaltıcı etkisi sebebiyle ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarında uygulanır.
 3. İlacın kullanımı, sindirim sisteminde tahrişe yol açabilir. Tedaviniz boyunca, bu ilaçla beraber bir mide koruyucu ilaç kullanınız.
 4. Yaşlı hastaların mide ve bağırsaklardaki  ciddi yan etkilere maruz kalma olasılığı daha yüksektir.
 5. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış  ülseratif kolit öyküsü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız.  Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. İlacı kullanırken, ilacın vücuda verebileceği zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak için  sık sık kan tahlil yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarınızı kontrol ettirmeniz gereklidir.
 8. Fizik tedavi seanslarına hazırlık için kullanıyorsanız, ilacın kas gevşetici özelliğini gösterebilmesi için seanstan 1-2 saat önce almak zorundasınız.
 9. Diğer kas gevşeticiler ile beraber bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildirmelisiniz.
 10. Şayet böbrek hastalığı, epilepsi (sara), kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı ve kanama problemleri  vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir veya doktorunuz tarafından doz ayarlaması yapılabilir veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 11. İlacı kullanımınız sırasında ishal meydana gelirse , hemen hekiminize durumu bildiriniz. İlaç dozunuzun azaltılması gereklidir.
 12. İlacın 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması sakıncalıdır.
 13. Tedavi süresi 5 ila 7 gündür.
 14. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınmalısınız. Alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 15. Kullanımı uyuşukluğa neden olabileceğinden araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 16. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılmamalıdır.

 

TIYOKAS Saşe’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her paketini bir bardak ılık suyun içine atınız ve karıştırıp, bekletmeden içiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, karın ağrısı, ishal, kabızlık, hazımsızlık, sersemlik, uyku düzensizliği, baş ağrısı, ağız kuruluğu, sinirlilik, yorgunluk,  el ve ayak bileklerinde şişme, görmede bulanıklık, akne, ciltte kaşıntı ve döküntü, terleme, sırt ağrısı, idrara sık çıkma, adet düzensizliği, kulak çınlaması ve iştah kaybı yaygın görülen yan etkilerdir. Bu şikayetler doz azaltıldığında veya tedavi bitiminde kaybolur.

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid

Ticari-Jenerik ismi: TIYOKAS Saşe

TIYOKAS Saşe Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

TIYOKAS Saşe Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: TIYOKAS SAŞE
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/tiyokas-sase.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
TIYOKAS SAŞE Google
TIYOKAS SAŞE Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:05:52
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:05:52
Yazı tarihi ve Günü : 20 Mayıs 2018Pazar

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Tavanic Film Tablet
Tavanic Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi   Levofloksasin olan Tavanic Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu (bronşit, toplum...

Novonorm Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Repaglinid olan Novonorm Tablet, insüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker seviyesini kontrol altına...

Kapat