FUCITEC POMAD

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Fusidik asit olan FUCITEC POMAD, ciltteki bakterileri öldüren veya gelişmelerini önleyen, bakterilerin neden olduğu  cilt enfeksiyonlarını tedavisinde kullanılan antibakteriyel bir kremdir. Duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir.  Bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan ve cildin tırnaktan ayrılması ile belirgin iltihap (dolama); enfekte yanık, enfeksiyon ile beraber görülen yara, egzama, sivilce (akne); derideki ter bezlerinin iltihabı durumu (hidrozadenit); kıl kökünün enfeksiyonu ve iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan bakterilerin  aktivitesi sonucu meydana gelen sivilceler (akne vulgaris); sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae); sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığı (impetigo); koltuk altlarında, uylukların iç kısımlarında  ve torbalarda ortaya çıkan kırmızı kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı (eritrazma) tedavisinde uygulanır.

FUCITEC POMAD Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Pseudomonas aeruginosa ve benzeri duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmamalıdır.
 3. Pseudomonas aeruginosa ve benzeri duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmamalıdır.
 4. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. Gözde tahrişe neden olabileceğinden, göze yakın cilt enfeksiyonlarında kullanırken, gözünüze değmemesine dikkat ediniz.
 6. Açık yaralara uygulamayınız.
 7. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 8. Kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

FUCITEC POMAD’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi tamamen kaplayacak biçimde ince bir tabaka halinde sürünüz. Üzeri kapatılabilir veya açık kalabilir. Günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan yerde yangılı kaşıntı, kuruma, döküntü,  yanma ve batma hissi ve benzeri yan etkilerde hekiminize müracaat etmelisiniz.
 3. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Fusidik asit

Ticari-Jenerik ismi:  FUCITEC POMAD

FUCITEC POMAD Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FUCITEC-POMAD-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.