FLEXTRA 400 mg Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? Feniramidol hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran FLEXTRA 400 mg Film Kaplı Tablet, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliğe sahip bir preparattır. FLEXTRA, kaslarda incinme- zedelenmeye, üşütmeye, romatizmaya, siyatiğe veya strese bağlı olarak veya omur kemiklerinin arasındaki  disk rahatsızlıklarında, boynun ense kısmı, bel-sırt bölgesi, bacaklar ve benzeri vücudun çeşitli  kısımlarında görülen yerleşik veya ani tutulmaların (spazmların) rahatlatılması için uygulanır. FLEXTRA, ayrıca su altı masajı veya fizik tedavi ve benzeri diğer tedavileri desteklemek amacıyla da verilmektedir.   FLEXTRA 400 mg Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar : Şayet daha önceleri ilacın içindeki etken maddeye alerji veya bileşiminde bulunan

FLEXTRA 400 mg Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.