DESMONT 2,5/4 mg Çiğneme Tableti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Desloratadin (2,5 mg), Montelukast sodyum (4 mg) olan  DESMONT 2,5/4 mg Çiğneme Tableti, alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle beraber olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  tedavisinde  uygulanır.

DESMONT 2,5/4 mg Çiğneme Tableti Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle beraber olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  tedavisinde  uygulanır.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman  yanınızda bulundurunuz.
 4. Şayet astımınız varsa ve astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız.
 5. Şayet şiddetli böbrek yetmezliğiniz veya akciğer ile ilgili belirtilerde kötüleşme varsa veya kalp rahatsızlıklarınız  veya sinirsel bozukluk (nöropati) ve benzeri şikayetleriniz varsa; kullanmadan önce hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz.  İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Düzenli kullanmanıza hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşünüz.
 7. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DESMONT 2,5/4 mg Çiğneme Tableti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı çiğnedikten sonra yutunuz. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, yorgunluk, sersemlik, ishal, döküntü ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

.

Etken Maddesi:  Montelukast sodyum, Desloratadin
Ticari-Jenerik ismi: DESMONT 2,5/4 mg Çiğneme Tableti

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.