PURINOL Efervesan Granül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Metenamin olan PURINOL Efervesan Granül, idrardaki ve idrar kesesindeki bakterilerle mücadele ederek, idrar yolu enfeksiyonlarını  tedavi edici bir preparattır.

PURINOL Efervesan Granül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İdrardaki ve idrar kesesindeki bakterilerle mücadele ederek, idrar yolu enfeksiyonlarını  tedavi edici bir preparattır.
 3. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 4. Bu ilacı kullanırken, normalden çok daha fazla su tüketmelisiniz.
 5. Şayet böbrek hastalığınız varsa veya böbrek hastalığınız veya başka bir ilaç kullanımı veya herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Tedaviniz boyunca, idrarda yeterli su oranı ve asit dengesinin sağlanması için, doktorunuz fazladan bol bol su veya yaban mersini, erik ve kuru erik ve benzeri  meyve suları içmenizi  ve diyetinizdeki protein miktarını artırmanızı tavsiye edebilir.
 7. Tedavi süresi esnasında, turunçgil meyveleri ve portakal, limon ve greyfurt ve benzeri meyve suları, süt ve süt ürünleri tüketiminden ve antiasitlerden kaçınmalısınız. Bu tür ürünler ilacın etkinliğini azaltabilir.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

PURINOL Efervesan Granül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu 1 bardak ılık su ile eritiniz ve bekletmeden içiniz. Tercihen yemeklerden sonra ve gece yatmadan önce almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İdrar yaparken zorlanma veya ağrı veya kanlı idrar yapımı ve benzeri ciddi yan etkilerden herhangi biri  varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Metenamin
Ticari-Jenerik ismi:  PURINOL Efervesan Granül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.