FERROZINC-G Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Demir, Çinko olan FERROZINC-G Şurup, değişik kökenli tüm demir  eksikliği ile demir eksikliğine bağlı kansızlık (anemi) tedavisinde ve  demir eksikliği anemisinde görülen çinko eksikliğinde uygulanır.

FERROZINC-G Şurup Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Değişik kökenli tüm demir  eksikliği ile demir eksikliğine bağlı kansızlık (anemi) tedavisinde ve  demir eksikliği anemisinde görülen çinko eksikliğinde uygulanır.
 3. Şayet çocuğunuzda demir eksikliğine bağlı olmayan kansızlık varsa hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet demir emilimi veya demir depolanması bozukluğu hastalığınız varsa veya kurşun anemisi, akdeniz anemisi, demir eksikliğine bağlı olmayan aneminiz varsa veya düzenli olarak kan nakli yapılıyorsa, HIV enfeksiyonunuz varsa yada demir eksikliğiniz klinik olarak kesinleştirilmemişse; kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet mide ülseriniz varsa, hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 6. Karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa kullanmak sakıncalıdır.
 7. Sorbitol içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 8. İlacın kullanımına bağlı olarak dişlerde renk değişimi görülebilir. Bu durum dişleri fırçalayarak diş temizliği ile düzeltilebilir.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FERROZINC-G Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.
 3. Yemeklerden en az 1 saat önce veya 2 saat sonra alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık, ishal, kabızlık ve koyu renkli dışkı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Demir, Çinko
Ticari-Jenerik ismi: FERROZINC-G Şurup

 FERROZINC-G Şurup Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

ferrozinc-g-surup-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.