Sivex Losyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Sodyum sülfasetamid olan Sivex Losyon, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili antibakteriyel bir preparattır. Cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisi mevcuttur. Genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan  bakterilerin aktivitesi sonucu meydana gelen içi iltihap dolu kabarcıklar ve pembe-kırmızı kabarcıklarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) tedavisinde uygulanır.

Sivex Losyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisi mevcuttur. Genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan  bakterilerin aktivitesi sonucu meydana gelen içi iltihap dolu kabarcıklar ve pembe-kırmızı kabarcıklarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet böbrek hastalığınız veya astım hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Açık yaralı ciltlere, kuru, çatlak,  tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere veya rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlere uygulamayınız. Kullanmadan önce bu rahatsızlıkların  iyileşmesini bekleyiniz.
 5. Ağzınıza, dudaklarınıza, burnunuza, gözünüze ve cildin hasarlı bölgelerine  temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmak sakıncalıdır.
 7. Geniş cilt yüzeylerine uygulamaktan kaçınmalısınız.
 8. Düzenli olarak kullandığınız halde, iyileşme belirtileri görülmüyorsa, hatta daha da kötüleşiyorsa, ilacın alımını durdurup hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir ve güneş yanıklarına neden olabilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 10. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Sivex Losyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyip, kurulayınız. Tedavi edilecek akneli bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle cilde yediriniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kızarıklık, kaşıntı, yanma, tahriş, kuruluk ve hafif ödem seyrek görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Sodyum sülfasetamid
Ticari-Jenerik ismi:  Sivex Losyon

Sivex Losyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Sivex-Losyon-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.