DICETEL Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Pinaveryum bromür olan DICETEL Film Tablet, bağırsak ve safra kanalına etki ederek, safra kanalı ve bağırsakların fonksiyon bozukluklarına bağlı  meydana gelen spazm, mide krampı ve ağrının rahatlatılmasını temin eder. Ek olarak, baryum lavmanı ve kolonoskopi sırasında spazm, hareketlerde rahatsızlık ve ağrıyı önlemek için uygulanır.

DICETEL Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Safra kanalı ve bağırsakların fonksiyon bozukluklarına bağlı  meydana gelen spazm, mide krampı ve ağrının rahatlatılmasını temin eder.
 3. Şayet bağırsak veya safra kanalı spazmını rahatlatmak için başka ilaçlar kullanıyorsanız, hekiminize kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz. DİCETEL, bu ilaçların spazma karşı etkisini arttırabilir.
 4. Mide tahrişini azaltmak için tabletleri yemek sırasında almaya özen gösteriniz.
 5. Laktoz içermektedir. Şayet daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Çocuklarda kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın hamilelikte kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DICETEL Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, mide ağrısı, yutma zorluğu ve hasta olma yada hasta hissetme hali, yemek borusu-mide ve bağırsak rahatsızlıkları ve benzeri yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde tıbbi yardım için acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Pinaveryum bromür

Ticari-Jenerik ismi: DICETEL Film Tablet

DICETEL Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DICETEL-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.