EGIRA 25 mg Film Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Sildenafil sitrat olan EGIRA 25 mg Film Tablet , penisteki kan damarlarını gevşeterek, cinsel uyarı sırasında  kan akışını penise doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) ile ilgili bir preparattır. EGIRA,  cinsel aktivitede penis sertleşmesinin sağlanamaması veya sertliğin korunamaması durumunda  uygulanır.

EGIRA 25 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. EGIRA , penisteki kan damarlarını gevşeterek, cinsel uyarı sırasında  kan akışını penise doğru hızlandırır. Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) ile ilgili bir preparattır.
 3. EGIRA , cinsel uyarı olmadığı vakıalarda etki etmemektedir.
 4. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, mide ağrısı, mide bulantısı, sersemleme ve göğüste yanma hissederseniz cinsel ilişkiyi hemen durdurunuz ve acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı, ağrılı veya 4 saat veveyaha uzun süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi) ve benzeri vakıalarda EGIRA ‘ nın kullanımını kesip, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, lösemi, kan hücresi hastalıkları, kalp hastalığı,
  Reklam
  kalp ritim bozukluğu, son 90 gün içinde geçirilmiş kalp krizi öyküsü, mide ülseri, gece körlüğü, felç, son altı ay içinde kalp yetmezliği öyküsü, yüksek veya düşük tansiyon, göğüs ağrısı, kanama bozuklukları, penisin ağrılı ereksiyonu veya şekil bozukluğu, sağlık sebebiyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi ve benzeri vakıalarda EGIRA ‘yı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 7. İlacın kullanımı gözün görme sinirlerine giden kanın akışını azaltabilir ve seyrek de olsa bu durum ani görme kaybına neden olabilir. Ani görme kaybı yaşarsanız acil olarak bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelisiniz.
 8. EGIRA ‘yı kullanacağınız zaman veya kullanmayı düşünüyorsanız, alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol sertleşme kabiliyetini etkileyebilir.
 9. EGIRA ‘ yı 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenler kullanmamalıdır.

EGIRA 25 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Cinsel aktiviteden yarım ila bir saat önce alınmalıdır. Günlük önerilen  en yüksek doz 100 mg dır. En yüksek doz
  Reklam
  günde bir defadan fazla kullanılmamalıdır.
 3. Normal olarak günlük önerilen doz 50 mg dır. Günde bir defadan fazla kullanılmamalıdır.
 4. Şiddetli karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalarda 25 mg lık doz önerilmektedir.
 5. Cinsel uyarı olmadığı vakıalarda etki etmemektedir.

İlacın olası yan etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, hazımsızlık, yüzde kızarıklık, burun tıkanıklığı ve idrar yolu enfeksiyonu yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Sildenafil sitrat
Ticari-Jenerik ismi: EGIRA 25 mg Film  Tablet

EGIRA 25 mg Film Tablet kullanma talimatı

EGIRA 25 mg Film Tablet kullanma talimatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Gluformin Retard Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Metformin hidroklorür olan Gluformin Retard Film Tablet, insüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker...

OLZANID 5 mg Film Tablet
OLZANID 5 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Olanzapin olan OLZANID 5 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipsikotik)...

Kapat