MİNOSET PLUS Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Parasetamol, Propifenazon, Kafein olan MİNOSET PLUS Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrılar, vücut kırıklığı, ateşli hastalıklar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, adet dönemi ağrıları, diş ağrısı, diş operasyonu sonrası görülen ağrılar, eklem ağrıları, kas ağrıları, romatizmal ağrılar, kireçlenmeye bağlı ağrılar, baş ağrısı, migren, sinüzit ağrısı, kulak ağrısı, zona ve sinir ağrıları ve ağrıların eşlik ettiği yüksek ateşin tedavisinde uygulanır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

MİNOSET PLUS Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.
 3. Şayet alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  veya günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa veya  kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, şiddetli karaciğer veya böbrek hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu), kansızlığınız varsa  veya alkol kullanıyorsanız  bu ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
 5. İlacı kullanmanıza rağmen 3-5 gün içinde ağrı ve ateşin azalmaması veya ağrının devam etmesi durumunda hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Çocuklarda ve yetişkinlerde tekrarlayan, 3 günden fazla süren ve 39,5 dereceden yüksek ateş tedavisinde doktora sormadan kullanılmamalıdır.
 7. İlacı hekimin size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmak sakıncalıdır. Karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 8. Bağımlılık yapıcı özelliğinden dolayı uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır.
 9. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına neden olabilir.
 10. Kullanımı seyrek de olsa baş dönmesi ve uyuşukluğa neden olabilir. Bu sebeple araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MİNOSET PLUS Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemeklerle beraber veya yemeklerden ayrı olarak alabilirsiniz. 12 yaşın üzerindeki çocuklarda ve yetişkinlerde günlük doz 2 tablet olarak önerilmektedir. Ancak çok gerekli olduğu vakıalarda günlük doz 4 tableti geçmemelidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ciltte hafif kaşıntı ve kızarıklık yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol, Propifenazon, Kafein

Ticari-Jenerik ismi: MİNOSET PLUS Tablet

MİNOSET PLUS Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

MİNOSET-PLUS-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.