HYDRYLLIN COMPOUND Öksürük Şurubu

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Amonyum klorür-Sodyum sitrat-Difenhidramin olan Hydryllın Compound öksürük şurubu, balgam söktürücü ve öksürük giderici bir preparattır.  Soğuk algınlığına bağlı öksürük, aksırma, göz yaşarması ve burun tıkanıklığı vakıalarında uygulanır.

Hydryllın Compound Öksürük Şurubu Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Balgam söktürücü ve öksürük giderici bir preparattır.  Soğuk algınlığına bağlı öksürük, aksırma, göz yaşarması ve burun tıkanıklığı vakıalarında uygulanır.
 3. Bu ilacı kullanırken difenhidramin içeren başka ilaçlar kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet MAO inhibitörü kullanıyorsanız, astım hastasıysanız veya prostat büyümesi  veya  dar açılı göz tansiyonunuz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Bu ilaç 1 yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir.
 6. Bu ilaç hafif uyku hali yaratabilir. Şayet makine ve araç kullanacaksanız veya dikkat gerektiren bir iş yapıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Hydryllın Compound Öksürük Şurubu’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya şurubun kendi doz şırıngası ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ağız, burun, boğaz kuruluğu, uyku hali, uyuşukluk, huzursuzluk hali, uykusuzluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi:  Amonyum klorür-Sodyum sitrat-Difenhidramin

Ticari-Jenerik ismi: Hydryllın Compound öksürük şurubu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.