Dermo-Trosyd Deri Kremi

Kullanımı:

Etken maddesi Tiyokonazol olan Dermo-Trosyd Deri Kremi, mantarların cilt üzerinde üremesini engelleyen bir  preparattır.  Mantarların neden olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde ve Candida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde uygulanır.

Dermo-Trosyd Deri Kremi Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mantarların neden olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde ve Candida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 5. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden
  Reklam
  de iyileşmeler görülebilir.
 6. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymeyiniz.Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 7. İlacın göz, burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Dermo-Trosyd Deri Kremi’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Derinin kıvrımlı bölgelerinde ise derinin yumuşamasını önlemek için az miktarda ilacı ovuşturarak uygulayınız.

İlacın Olası
Reklam
Yan Etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Yanma, kaşıntı, ciltte tahriş, kızarıklık ve cilt kuruluğu yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Tiyokonazol

Ticari-Jenerik ismi:  Dermo-Trosyd Deri Kremi

Dermo-Trosyd Deri Kremi Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Dermo-Trosyd-Deri-Kremi-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Clamine-T Losyon
Clamine-T Losyon

Kullanımı : Etken maddesi  Klindamisin fosfat olan Clamine-T Losyon, cilt üzerinde meydana gelen bakterilerin gelişmesini engelleyen antibiyotik bir preparattır. İltihaplı...

MELOX 15 mg Ampul
MELOX 15 mg Ampul

Kullanımı : Etken maddesi  Meloksikam olan MELOX 15 mg Ampul, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı bir preparattır....

Kapat