Betnovate Saç Losyonu

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Betametazon valerat olan Betnovate Saç Losyonu, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı  bir preparattır. Deride yağ bezlerinin yoğun olduğu yerlerde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı (unna hastalığı);  saçlı deride kepeklenme ile beraber görülen iltihabi hastalıklar ve sedef hastalığı iyileştirilmesi ile ilgilidir.

Betnovate Saç Losyonu Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı bir preparattır.
 3. Bu ilaç, bakteri, mantar veya virüs kaynaklı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 4. Şayet bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra, bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse doktor ile görüşünüz. Böyle bir durumda uygun ilaç iyileştirilmesine başlanmalıdır.
 5. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 6. Bu ilacı 1 yaşın altındaki çocuklarda görülen cilt hastalıklarında kullanmak sakıncalıdır.
 7. İlacı, kurumuş, çatlamış, rüzgar yanığı, güneş yanığı veya açık yaralı ciltlerde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 8. İlacı yüz, göz çevrelerine ve vücudun kıvrımlı veya ince cilt bölgelerine kullanmamaya dikkat ediniz.
 9. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 10. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 11. Doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. Şayet virüs, mantar veya bakteri kaynaklı bir cilt enfeksiyonu, ağız çevresinde meydana gelen kırmızı kabarcıklar ile belirgin iltihabi  bir deri  hastalığı, gül hastalığı (rozase) veya gençlerde görülen kıl kökü etrafında meydana gelen sivilce vakıalarında bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 13. Herhangi bir cilt enfeksiyonu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 14. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Betnovate Saç Losyonu’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. İlacı hastalıklı saç derisine ufak bir miktar uygulayıp, hafifçe masaj yapınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Hastalık belirtilerinde artış veya deri iltihabı ve benzeri yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Betametazon valerat

Ticari-Jenerik ismi:  Betnovate Saç Losyonu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.