Belara Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Etinil estradiol, Klormadinon asetat olan Belara Film Tablet, gebelik önleyici doğum kontrol ilacı olup, Bu ilaç, yumurtalıklardan yumurta atılmasını (yumurtlamayı) engeller. Aynı zamanda  rahmin vajinaya açılan boyun kısmındaki salgılamaların değişimine neden olur ve spermlerin rahime ulaşmasını engeller. Doğum kontrol yöntemi olarak uygulanır.

Belara Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Şeker hastaları, yüksek tansiyon, migren, duyu bozukluğu, görme bozukluğu, sara, genital kanama, felç, karın ağrısı, karaciğerde büyüme, rahim veya meme tümörleri, anemi hastalığı olan hastalar  bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır.
 3. Karaciğer fonksiyon bozukluğu, karaciğerde tümör,  kalp hastalığı, şeker hastalığı, pankreas iltihaplanması, migren, yüksek tansiyon, beyin damarları ile ilgili veya beyin damarlarından kaynaklanan hastalıklar, pıhtı oluşumuyla beraber olan toplardamar iltihabı, bir damarda meydana gelen pıhtıdan kopan pıhtı parçasının başka bir bölgedeki bir damarda tıkanmaya yol açması ile ilgili hastalıklar, vajina ve idar yolu kanamaları, teşhis edilmemiş meme hastalığı ve benzeri vakıalardan herhangi birisi mevcut ise bu ilacı kullanmamalısınız.
 4. Reklam
 5. Hamilelik veya  hamilelik şüphesi varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Böbrek, karaciğer, kalp yetmezliği olan hastalarla obezite, migren, astım, yüksek tansiyon ve şeker hastaları bu ilaca başlamadan önce doktoru bilgilendirmeleri gereklidir.
 7. Bebek emzirme dönemlerinde bu ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır.

Belara Film Tablet’in  Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir.
 2. Daha önce gebelik önleyici ilaç kullanmadıysanız, ilacı normal adet kanamasının başladığı ilk gün almaya başlamalısınız. Etkisi yedi gün sürecektir. Adet kanamanız başlayalı 1 günden fazla olduysa , ilk tableti kanama devam etsin veya etmesin  adet gününüzün 5. günü almak zorundasınız. Ancak 7 gün ilave olarak  prezervatif kullanmanız gerekecektir.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Migren, yumurtalık kisti, sedef hastalığının şiddetlenmesi ve görme bozukluğu ve benzeri yan etkilerde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Etinil estradiol, Klormadinon asetat

Ticari-Jenerik ismi: Belara Film Tablet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.