AVICAP Yumuşak Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Vitamin A olan  AVICAP Yumuşak Kapsül, A Vitamini eksikliğinin (pankreatik yetmezlik ve buna bağlı hafif emilim bozuklukları, hafif sindirim bozuklukları gibi) tedavisinde ve  A vitamini eksikliği ile görünen bozukların (gece körlüğü, enfeksiyona duyarlı deri ve mukoz membran bozuklukları, iç kulak bozuklukları veya yaşlanmayla ortaya çıkan sağırlık, kulak çınlaması ve denge bozuklukları gibi) tedavisinde kullanılmaktadır.

AVICAP Yumuşak Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. A, C, ve E vitamini eksikliğinde ve Selenyum gerekli olduğu vakıalarda kullanılmaktadır.
  3. Şayet ciddi böbrek yetmezliğiniz veya karaciğer hastalığınız (siroz) varsa veya Retinoid grubundan bir ilaç ile tedavi  görüyorsanız, bu ilacı bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun değildir.
  4. Diğer A vitamini ihtiva eden ilaçlarla veya başka multivitamin içeren prepatlarla beraber kullanmak sakıncalıdır.
  5. İlacı hekimin önerdiği süre ve dozda almanız gerekir. Yüksek dozlarda kullanılması durumunda bulantı, kusma, iştahsızlık, uyku hali, deri döküntüleri ve benzeri istenmeyen etkilere maruz kalabilirsiniz.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doktor önerisine uygun dozlarda uygulanabilir.

AVICAP Yumuşak Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.Takviye olarak günde 1-2 yumuşak kapsül, tedavi amacıyla günde 2-3 yumuşak kapsül alınır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın aşırı dozlarda  kullanımı halinde  ishal, karın ağrısı, ciltte kızarıklık veya kırmızılık, baş ağrısı, bulantı, kusma, terleme, ciltte sarılık ve benzeri yan etkiler ortaya çıkabilir.

Etken Maddesi: Vitamin A

Ticari-Jenerik ismi:  AVICAP Yumuşak Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.