B.T. ORAL SOLÜSYON 45 ml

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Sodyum Dihidrojen Fosfat, Disodyum Hidrojen Fosfat olan B.T. ORAL SOLÜSYON 45 ml, bağırsakları hareketlendirir ve bunun neticesinde bağırsak boşaltımını temin eder. Bağırsak temizliğinin sağlanması gerekli görüldüğü vakıalarda, bağırsak ameliyatı ve röntgen incelemelerinde, kolonoskopi (kalın bağırsağın endoskopik olarak incelenmesi) ve rektal tetkik veya kontrol işlemleri öncesi bağırsakları boşaltmak için uygulanır.

B.T. ORAL SOLÜSYON 45 ml Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bağırsakları hareketlendirir ve bunun neticesinde bağırsak boşaltımını temin eder.
 3. İlacı aldıktan sonra kendinizi hasta hissetmemeniz için, oldukça bol sıvı tüketiniz, Katı yiyecekler yemeyiniz.
 4. Genellikle, ilacı aldıktan yaklaşık 30 dakika içerisinde bağırsak hareketleri başlar ve 6 saate kadar sürebilir.
 5. İlacın kullanılmasından sonra, bağırsak hareketleri bitinceye kadar tuvaletin yakınlarında bulunmalısınız.
 6. Şayet bağırsak hareketlerinde yavaşlama veya çalışmayan ince bağırsağınız varsa veya kalın bağırsağınızda genişleme, vücudunuzda aşırı su kaybı varsa veya kabızlık, iltihaplı bağırsak hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı veya makat çok dar veya kapalı ise; kullanmak sakıncalıdır.
 7. Şayet kalp veya böbrek hastalığınız varsa yada düşük tuz diyeti yapıyorsanız, 65 yaşından büyükseniz veya hastalıklara karşı direnciniz zayıf ise; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 8. İlk veya ikinci dozu aldıktan sonraki 6 saat içerisinde bağırsak hareketi gerçekleşmemişse, ilacı tekrar kullanmak sakıncalıdır, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

B.T. ORAL SOLÜSYON 45 ml’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. B.T. 45 ml ORAL SOLÜSYON: Doktor tarafından başka biçimde tavsiye edilmediği takdirde 45 ml yarım bardak soğuk su ile karıştırılarak içilir. üzerine 1 bardak soğuk su içilir. İyi sonuç alabilmeniz için boş mideye kullanılmalıdır.
 3. B.T. 90 ml ORAL SOLÜSYON: Müshil olarak yalnız yetişkinlerde; ameliyat öncesi bağırsak boşaltımı veya kolonoskopi ve kolon grafilerinde kullanılacaksa doktor tarafından başka biçimde tavsiye edilmediği takdirde
  akşam 45 ml yarım bardak soğuk suyla onu takiben ertesi sabah ikinci 45 ml yarım bardak
  soğuk suyla karıştırılarak içilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, bulantı, karın ağrısı, karın şişliği ve gerginlik hissi, ishal, ürperme, kronik yorgunluk yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Sodyum Dihidrojen Fosfat, Disodyum Hidrojen Fosfat
Ticari-Jenerik ismi: B.T. ORAL SOLÜSYON 45 ml

B.T. ORAL SOLÜSYON 45 ml Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.