DECAVIT Yumuşak Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

DECAVIT Yumuşak Kapsül,  11 Vitamin (Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C , Vitamin D3, Vitamin E, Niasinamid, Kalsiyum pantotenat, D-Biotin), 5 mineral (kalsiyum, demir, mangan, fosfor, magnezyum), 3 oligo element ( Molibden, Bakır, Çinko) içerir. İçeriğindeki vitamin ve minerallere gereksinimin artması ve alımının azalması vakıalarında uygulanır. Beslenme bozukluklarına bağlı vitamin ve mineral yetersizliği vakıalarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla;  ameliyat öncesi ve sonrası, kronik alkolizm, uzun süreli hastalıklarda ve nekahat dönemindeki hastalarda vitamin ve mineral eksikliğinin tedavisi ve takviyesinde kullanılmaktadır.

DECAVIT Yumuşak Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İçeriğindeki vitamin ve minerallere gereksinimin artması ve alımının azalması vakıalarında uygulanır.
 3. Diğer A ve D vitamini ihtiva eden ilaçlarla veya başka multivitamin içeren prepatlarla beraber kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlacı hekimin önerdiği süre ve dozda almanız gerekir.
 5. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi ve benzeri yan etkiler ortaya çıkabilir.
 6. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DECAVIT Yumuşak Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Önerilen doz  günde 1 kapsüldür.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C , Vitamin D3, Vitamin E, Niasinamid, Kalsiyum pantotenat, D-Biotin, kalsiyum, demir, mangan, fosfor, magnezyum,  Molibden, Bakır, Çinko
Ticari-Jenerik ismi:  DECAVIT Yumuşak Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.