GASTREN DUO Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat, Sodyum aljinat olan GASTREN DUO Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, reflüye karşı mekanik bir engel oluşturur ve midedeki asidi nötralize eder. Gastroözofajeal reflüye (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.) bağlı belirtiler ile  mide yanması, mide ağrısı, midede doluluk veya ağırlık hissi, şişkinlik, kusma ve bulantı gibi aşırı asit salgısına bağlı belirtilerin  tedavisinde  uygulanır.

GASTREN DUO Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, reflüye karşı mekanik bir engel oluşturur ve midedeki asidi nötralize eder.
 3. Şayet ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda tıkanıklık, paratiroid hormon yetersizliği, sarkoidoz , dolaşımdaki kanda bulunan kalsiyum seviyesinin anormal derecede yüksek olma durumu  veya apandisit hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi   bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 4. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce almanız gerekir. Günde 12 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı ve benzeri şikayetlerde gereksinim halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.
 5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 6. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

GASTREN DUO Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce çalkalayınız.  Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya gece yatmadan hemen önce almanız gerekir. Günde 12 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı ve benzeri şikayetlerde gereksinim halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat, Sodyum aljinat

Ticari-Jenerik ismi: GASTREN DUO Süspansiyon

GASTREN DUO Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

gastren-duo-suspansiyon-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.