ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul

ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Asetilsistein olan ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun biçimdeki balgamı parçalamak suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Ek olarak yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini önleyen bir preparattır. Soğuk algınlığı, solunum yollarının iltihaplanması (bronşit), kronik bronşit ve akciğer hastalıkları tedavisinde balgam oluşumunu azaltır. Oluşan balgamı sulandırarak, öksürükle dışarıya atılmasını temin eder.

ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Soğuk algınlığı, solunum yollarının iltihaplanması (bronşit), kronik bronşit ve akciğer hastalıkları tedavisinde balgam oluşumunu azaltır. Oluşan balgamı sulandırarak, öksürükle dışarıya atılmasını temin eder.
  3. Şayet  böbrek hastalığı veya karaciğer hastalığı, siroz, sara hastalığı, astım, mide veya  oniki parmak bağırsağı ülseri gibi  rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. Şayet antibiyotik iyileştirilmesi görüyorsanız, bu ilacı antibiyotiği aldıktan 2 saat önce veya sonra almanız gerekir.
  5. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Toplardamar içine (intravenöz), kas içine (intramüsküler), solunum yoluna (inhalasyon) veya soluk borusu içine (intratrakeal) uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Asetilsistein
Ticari-Jenerik ismi: ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul

Okuduğunuz ilaç: ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/act-300-mg-solusyon-iceren-ampul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul Google
ACT 300 mg Solüsyon İçeren Ampul Yandex
Bugün: 20-Jan-2019 18:26:20
Ulusalarası saat: 20-01-19 15:26:20
Yazı tarihi ve Günü : 11 Ağustos 2018Cumartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
PRANOW 0,125 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Pramipeksol olan PRANOW 0,,125 mg Tablet,• Parkinson hastalığının ( yavaş ilerleyici, beyin hücrelerinde kayıp ile seyreden bir beyin...

TRIFLUCAN 200 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flukonazol olan TRIFLUCAN 200 mg Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına...

Kapat