Kontil Çiğneme Tableti

Kontil Çiğneme Tableti neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Pirantel pamoat olan  Kontil Çiğneme Tableti,  bağırsak kurtlarının (solucan ve kurtlar) bağırsak duvarından ayrılarak vücuttan dışarı atılmasını sağlayan bir preparattır. Solucan, kancalı solucan ve kıl kurdu ve benzeri mide ve bağırsak parazitlerinin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.

Kontil Çiğneme Tableti Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bağırsak kurtlarının (solucan ve kurtlar) bağırsak duvarından ayrılarak vücuttan dışarı atılmasını sağlayan bir preparattır. Solucan, kancalı solucan ve kıl kurdu ve benzeri mide ve bağırsak parazitlerinin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.
 3. Kıl kurdu, insandan insana kolayca geçebilen bir enfeksiyondur. Bunun için gerekli önlemler alınmalıdır. Tedavi sürecinde giysilerin, çarşafların, havluların temizlenmesi ve evin dezenfekte edilmesi gereklidir.
 4. 2 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.
 5. Şayet karaciğer hastalığınız veya herhangi bir hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 6. Kıl kurdu etrafınızdaki kişilere kolayca bulaşabildiğinden dolayı aile bireylerinin ve yakın temasta bulunduğunuz kişilerin de sizinle beraber tedavi edilmesi gerekebilir.
 7. Tuvaletler her gün dezenfekte edilmesi; giysiler, pijamalar, çarşaflar ve havlular her gün değiştirilmeli ve yıkanmalıdır..
 8. İlacın kullanımı baş dönmesine neden olabilir.  Makine veya  araç kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 9. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde  hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Kontil Çiğneme Tableti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu iyice çiğneyerek yutunuz. Günün herhangi bir saatinde alınabilir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, ishal, mide ağrısı, huzursuzluk, sinirlilik ve ateş yükselmesi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Pirantel pamoat

Ticari-Jenerik ismi: Kontil Çiğneme Tableti

Kontil Çiğneme Tableti Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Kontil-Çiğneme-Tableti-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: Kontil Çiğneme Tableti
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/kontil-cigneme-tableti.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Kontil Çiğneme Tableti Google
Kontil Çiğneme Tableti Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:20:57
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:20:57
Yazı tarihi ve Günü : 15 Ağustos 2017Salı

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FIXOLINE 4 mg Kapsül
FIXOLINE 4 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Tiyokolşikosid olan FIXOLINE 4 mg Kapsül, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini...

RASTEL 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan RASTEL 50 mg Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli...

Kapat