ALOFIN Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Finasterid olan ALOFIN Film Tablet,  kafatası ve kandaki DHT seviyesini düşürüp, saç büyümesini arttırmada ve erkeklerde görülen saç dökülmesinin önlenmesinde uygulanır. İlacın kullanımı sadece erkekler içindir.

ALOFIN Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İlaç, saç büyümesini arttırmada ve erkeklerde görülen saç dökülmesini önlemede uygulanır. İlacın kullanımı sadece erkekler içindir.
 3. Saç büyümesindeki artışın ve daha fazla saç dökülmesinin önlenmesinin gözlenmesi için 3 ay veya üzerinde her gün kullanım gereklidir. Maksimum yarar sağlamak için sürekli kullanım önerilir. Tedavinin bırakılması etkinin 12 ay içinde ortadan kalkmasına sebep olur.
 4. İlaç kesinlikle kadınlar veya çocuklar tarafından kullanılmamalıdır. Tabletlerin kadınlar veya çocuklar tarafından ellenmesine izin verilmemelidir. Çünkü  temas halinde cilt tarafından emilebilir.
 5. İlacın kullanımı prostat kanseri gelişme riskini arttırmaktadır. İlacı güvenli bir biçimde kullanıp kullanamayacağınızdan emin olmak için hekimin önerdiği testlere gereksinim duyulabilir.
 6. Şayet karaciğer hastalığınız veya karaciğer enzimleri testlerinde anormal sonuçlar, idrar kesesi kasında problemler ve idrar kesesinin kasılamaması, idrar yapamama veya idrarın vücut dışına atılmasını sağlayan kanalda daralma ve prostat kanseri rahatsızlıklarından herhangi biri veya bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir.
 7. İlacın kullanımı sırasında göğsünüzde kitle, meme başından akıntı veya ağrı ve benzeri vakıalarda acil olarak hekimi aramalısınız. Çünkü bu belirtiler erkek meme kanseri belirtileri olabilir.

ALOFIN Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.  Saç büyümesindeki artışın ve daha fazla saç dökülmesinin önlenmesinin gözlenmesi için 3 ay veya üzerinde her gün kullanım gereklidir. Maksimum yarar sağlamak için sürekli kullanım önerilir. Tedavinin bırakılması etkinin 12 ay içinde ortadan kalkmasına sebep olur. Günde 1 tablet almanız gerekir. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Boşalma problemleri, iktidarsızlık ve seks isteğinde azalma yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Finasterid

Ticari-Jenerik ismi: ALOFIN Film Tablet

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.