Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg

Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Siprofloksasin olan Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. İyileşmesi zor olan  idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek dokusu enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. İlacı kullanırken, süt ve süt ürünlerini tüketmeyiniz. Bu ürünler tedavinin etkinliğini azaltabilir.
 4. Alüminyum ve magnezyum hidroksit içeren antasitlerle 1-2 saat aralıklı olarak kullanınız.
 5. Şayet tizanidin etken maddeli bir ilaç kullanıyorsanız veya antibiyotik alerji durumu varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacı kullanırken, kafein tüketmekten kaçınmalısınız. Bu ilaç, kafeinin etkilerini güçlendirmektedir.
 7. İlacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. Şayet böbrek hastalığınız, karaciğer hastalığınız, diyabet (şeker hastalığınız) veya eklem hastalığınız veya çizgili kas zayıflığı, daha önce geçirilmiş nöbet,  hipokalemi veya uzun QT sendomu hastalığınız var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 9. İlacı almadan önceki 6 saat ve aldıktan sonraki 2 saat sürecinde, sükrafat (Antepsin) veya didanozin (Videx) veya antiasit, vitamin veya  mineral  tabletleri almaktan kaçınmalısınız. Bu ilaçla beraber kullanılmaları ilacın etkinliğini azaltmaktadır.
 10. İlacın kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Güneş ışınlarından, solaryumdan, güneş lambalarından uzak durunuz.
 11. Bu ilaç tendon şişmesi veya yırtılmasına neden olabilir. Şayet, 60 yaşın üzerindeyseniz veya ağız yoluyla steroid grubu bir ilaç alıyorsanız veya  böbrek, kalp veya akciğer nakli geçirdiyseniz bu riskin meydana gelmesi olasılığı daha fazladır.
 12. İlacınızı kullanırken, ani bir ağrı, acı, şişlik ve eklemlerinizde hareket zorluğu ve benzeri vakıalarla karşılaşırsanız, ilacın kullanımını durdurup acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 13. İlacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 14. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet tedaviniz sırasında hamile kalırsanız veya hamilelik şüphesi varsa acil olarak hekimi haberdar ediniz. Hamilelerde kullanımı, doğmamış bebek için zararlı olabilir.  Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

  Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg ‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı ve ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Siprofloksasin

Ticari-Jenerik ismi: Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg

Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/ciproxin-xr-modifiye-salim-tableti-1000-mg.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg Google
Ciproxin XR Modifiye Salım Tableti 1000 mg Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:25:41
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:25:41
Yazı tarihi ve Günü : 11 Nisan 2018Çarşamba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
AMOKLAVIN BID 200/28 Süspansiyon İçin Kuru Toz
AMOKLAVIN BID 200/28 Süspansiyon İçin Kuru Toz

Kullanımı : Etken maddesi Amoksisilin, Klavulanik Asit olan AMOKLAVIN BID 200/28 Süspansiyon İçin Kuru Toz , vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin...

CLEOCIN FOSFAT 600 mg IM/IV Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Klindamisin olan CLEOCIN FOSFAT 600 mg IM/IV Ampul, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları...

Kapat