PANDEV 40 mg İ.V. Enjeksiyonluk Liyofilize Toz İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Pantoprazol olan  PANDEV 40 mg İ.V. Enjeksiyonluk Liyofilize Toz İçeren Flakon,   midede üretilen asit miktarını azaltarak çalışır. Aşırı mide asidinin meydana getirdiği özofajeal reflü  hastalığında görülen mide içeriği ve asidin yemek borusuna kaçmasından dolayı meydana gelen yemek borusu iltihaplanma ve ağrıda;  peptik  ülser (onikiparmak bağırsağı ülseri-duodenal ülser ve mide ülseri-gastrik ülser) tedavisinde; akut kanamalı onikiparmak bağırsağı ve mide ülserlerinde, kanamanın tedavisinde/tekrarının önlenmesinde ve Zollinger-Ellison sendromu ve benzeri aşırı mide asidini içeren diğer vakıaların tedavisinde uygulanır.

PANDEV 40 mg İ.V. Enjeksiyonluk Liyofilize Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Midede üretilen asit miktarını azaltarak çalışır.
 3. Şayet, ciddi karaciğer bozukluğunuz varsa veya veya karaciğer ile ilgili herhangi bir problem yaşadıysanız veya kemik erimesi hastalığınız varsa; kullanmadan önce, hekiminize durumunuzu anlatınız.
 4. Uzun süreli kullanımı sırasında, karaciğer enzimlerinizi düzenli olarak kontrol ettiriniz. Karaciğer enzimlerinin yükselmesi durumunda, ilacın alımı durdurulmalıdır.
 5. AIDS hastalığı tedavisinde kullanılan Atazanavir  ile beraber kullanmak sakıncalıdır.
 6. Uzun süre kullanımı vücudunuz  tarafından B-12 vitamininin emilimini zorlaştırabilir ve bu durum  B-12 eksikliğine neden olur. Tedavi süresi esnasında B-12 eksikliğinden şüphe duyuyorsanız; doktor ile görüşünüz.
 7. 18 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PANDEV 40 mg İ.V. Enjeksiyonluk Liyofilize Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Yalnızca damar içine  uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Enjeksiyon bölgesindeki damar duvarında  kan pıhtısı veya iltihap oluşumu yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi:   Pantoprazol
Ticari-Jenerik ismi: PANDEV 40 mg İ.V. Enjeksiyonluk Liyofilize Toz İçeren Flakon

PANDEV 40 mg İ.V. Enjeksiyonluk Liyofilize Toz İçeren FlakonResmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

pandev-40-mg-i-v-enjeksiyonluk-liyofilize-toz-iceren-flakonilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.