Zitromax Film Kaplı Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Azitromisin dihidrat olan Zitromax Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, bronşit, farenjit, zatürre (akciğer dokusunun iltihaplanması) ve benzeri solunum yolu enfeksiyonları; kulak enfeksiyonları; cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve cilt enfeksiyonları iyileştirilmesi ile ilgilidir.

Zitromax Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilacı almadan önceki ve aldıktan sonraki 2 saat sürecinde, magnezyum veya alüminyum içeren tabletleri almaktan kaçınmalısınız. Bu ilaçla, beraber kullanılmaları ilacın etkinliğini azaltmaktadır.
 4. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa, geçmişte veya şu an var olan Uzun QT sendromunuz veya kalp ritim bozukluğunuz varsa, ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacı
  Reklam
  kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme görülebilir.
 6. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 7. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir. İlacı kullanırken aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa bu yeni bir enfeksiyon belirtisi olabilir. İshali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 8. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 9. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Zitromax Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl
  Reklam
  reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra aç karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal, mide ağrısı, mide bulantısı, sarılık, göğüs ağrısı, düzensiz kalp atışları ve benzeri yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Azitromisin dihidrat

Ticari-Jenerik ismi: Zitromax Film Kaplı Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TRAKTUS 1200 mg
TRAKTUS 1200 mg

Kullanımı : Etken maddesi Asetilsistein olan TRAKTUS 1200 mg Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, vücudun farklı bölgelerini (akciğerler, boğaz,...

GEBBRA 300 mg Film Kaplı Tablet
GEBBRA 300 mg Film Kaplı Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Pregabalin olan GEBBRA 300 mg Film Kaplı Tablet, hastalık nöbetlerine (epilepsi nöbeti gibi) ve ağrıya...

Kapat