CABRAL 400 mg Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Feniramidol hidroklorür olan  CABRAL 400 mg Draje , kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Kas-iskelet sistemi ile ilişkili, akut ağrı ile beraber görülen kas spazmlarına (kasılmalarına) bağlı hastalık belirtilerinin tedavisinde uygulanır.  Bel bölgesindeki yerleşik ağrılar, bel ağrıları, romatizmal kas ağrıları,  disk rahatsızlıkları, siyatik ağrılarının tedavisi ve fizik tedavi ve su altı masajı ve benzeri diğer tedavileri destekleyici olarak uygulanır.

CABRAL 400 mg Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kas-iskelet sistemi ile ilişkili, akut ağrı ile beraber görülen kas spazmlarına (kasılmalarına) bağlı hastalık belirtilerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Böbrek yetmezliği veya karaciğer yetmezliğiniz varsa, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet karaciğer fonksiyon bozukluğunuz veya kan pıhtılaşma bozukluğu iyileştirilmesi görüyorsanız veya diyabet iyileştirilmesi görüyorsanız  bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. İlacın kullanımından sonra baş dönmesi ve sersemlik oluşabilir. Bundan dolayı ilacın alımının ardından yaklaşık 1 saat istirahat ediniz.
 6. Kullanımı baş dönmesi ve sersemliğe neden olabileceğinden, araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 7. Çocuklarda kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

  CABRAL 400 mg Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, uyuşukluk, baş dönmesi, sersemlik hali, isilik, kaşıntı ve dilde yanma duyusu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: CABRAL 400 mg Draje

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.