Elocon Krem

Kullanımı :

Etken maddesi  Mometazon furoat olan Elocon Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı ve cilt üzerine uygulanan bir preparattır. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla beraber kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Bu tür iltihaplı deri hastalıklarına bağlı kaşıntıyı ve iltihap belirtilerini ortadan kaldırmak için uygulanır.

Elocon Krem Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla beraber kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 4. Şayet bir çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır. Tedavi edilen bölgeyi sarmak, cildin emdiği ilaç miktarını artırabilir.
 5. Bu ilaç mantar ve virüs kaynaklı
  Reklam
  cilt rahatsızlıklarını tedavi etmez.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu rahatsızlıkları görülürse mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir.
 7. Şayet şeker hastalığınız var ise hekiminize  sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Çünkü ilacın emilimi kandaki ve idrardaki şeker seviyesini yükseltebilir.
 8. Şayet, herhangi bir ilacı alerji durumu veya herhangi bir tür cilt enfeksiyonunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz.
 9. İlacın kullanımına başladıktan 2 hafta içinde belirtilerinizde iyileşme görülmüyorsa veya bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonu belirtileri varsa hekiminize müracaat etmelisiniz.
 10. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir biçimde kullanınız.
 11. Uzun süreli kullanımda, ilacın zararlı etkilerinin olup olmadığından emin olabilmek için, kan tahlilleri yapılması gerekebilir.
 12. Geniş cilt yüzeyine uygulamayınız.
 13. Teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmak sakıncalıdır.
 14. Gözünüze temastan kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 15. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 16. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Elocon Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin
  Reklam
  yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Mometazon furoat
Ticari-Jenerik ismi:  Elocon Krem

Elocon Krem Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Elocon-Krem-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MONAX 4 mg Çiğneme Tableti
MONAX 4 mg Çiğneme Tableti

Kullanımı : Etken maddesi  Montelukast sodyum olan MONAX 4 mg Çiğneme Tableti, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir...

REKSON 1 g I.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon
REKSON 1 g I.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon

Kullanımı : Etken maddesi  Seftriakson olan REKSON 1 g I.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden...

Kapat