Clonex Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Klozapin olan  Clonex Tablet,beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipskotik) bir preparattır. Şizofreni veya benzer hastalıkları bulunan, intihara eğilimli kişilerde intihara yönelme durumunun azaltılması veya geçmişte intihar girişimi olan hastanın yeniden intihar girişimi riski taşıdığı düşünülen vakıalarda ve parkinson hastalığına bağlı ortaya çıkan birtakım ruhsal bozuklukların tedavisinde uygulanır.

Clonex Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Felce bağlı bağırsak tıkanması, böbrek ve karaciğer yetmezliği, kontrol altına alınmamış epilepsi(sara), kan değerlerinde düşüklük, kemik iliği hastalığından dolayı meydana gelen kandaki alyuvar hücrelerinin azalması veya tamamen yok olması, alkol koması, ilaç zehirlenmesi, dolaşım sistemi problemleri ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 3. Bunama ile ilgili  rahatsızlıkların iyileştirilmesi için bu ilaç kullanılmaz. Çünkü yaşlılarda bu ilacın kullanımı  ani ölüm, zatürre ve kalp yetmezliğine neden olabilir.
 4. Şizofreni veya benzer hastalıkları bulunan intihara eğilimli kişilerde intihara yönelme durumunun azaltılması veya geçmişte intihar girişimi olan hastanın yeniden intihar girişimi riski taşıdığı düşünülen vakıalarda ve parkinson hastalığına bağlı ortaya çıkan birtakım ruhsal bozuklukların tedavisinde uygulanır.
 5. Şayet kahve ve sigara alışkanlığınız var ise  aldığınız ilacın etkisi artabilir. Bundan dolayı hekimi bilgilendirmelisiniz.
 6. Yüksek tansiyon, kalp ritim bozukluğu, geçmişte kalp krizi öyküsü,  geçirilmiş bağırsak ameliyatı ve herhangi bir bağırsak bozukluğu, prostat büyümesi, idrar yapma problemi, bazı göz hastalıkları, kemik iliği ve kan hücreleri bozuklukları, şeker hastalığı, karaciğer ve böbrek hastalıklarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 7. İlacın kullanımı sırasında, göğüs ağrısı, halsizlik, boğaz ağrısı, yüksek ateş, nefes darlığı, istem dışı kasılmalar, sarılık veya herhangi bir enfeksiyon durumuyla karşılaşırsanız derhal hekiminize başvurmalısınız.
 8. Hekiminize sormadan ilaç kullanımını durdurmayınız ve doz miktarını değiştirmeyiniz.
 9. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Clonex Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber veya aç karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp ritminde düzensizlik, solunum güçlüğü, iştah artışı veya zayıflık, susama, kan şekerinde yükselme,  normalden fazla idrar yapma, kaslarda kontrolsüz kasılmalar, terleme, bilinç bulanıklığı, halsizlik. boğaz ağrısı, yüksek ateş, sersemlik, baş dönmesi, uykusuzluk, uyku hali, bayılma, bulantı, kusma, nezle, burun akıntısı, baş ağrısı, idrar tutamama, kabızlık, cinsel organın zamansız sertleşmesi ve benzeri yan etkilerde tıbbi yardım için hekiminize başvurmalısınız.

 

Etken Maddesi: Klozapin

Ticari-Jenerik ismi: Clonex Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.