VOTRON 250 μg/5 ml İ.V. Enj. çöz. içeren flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?  : İlacın aktif maddesi Palonosetron olan VOTRON 250 μg/5 ml İ.V. Enj. çöz. içeren flakon, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyici bir preparattır. VOTRON Flakon, kanser hastalarına uygulanan kemoterapi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılmaktadır.   VOTRON 250 μg/5 ml İ.V. Enj. çöz. içeren flakon Kullananlar için Uyarılar : Etken maddesi Palonosetrona karşı daha önce sizde aşırı duyarlılık söz konusu olduysa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.  Şayet yakın zamanda mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize mutlaka bilgi veriniz. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Şayet bağırsaklarınızda tıkanıklık şüphesi …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.