Moreserc Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Betahistin dihidroklorür ‘dir. Moreserc Tablet, iç kulağın kan dolaşımını düzenleyen, sıvı basıncını azaltmaya yararlı bir preparattır. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile ayırt edilen meniere hastalığı tedavisinde uygulanır.

Moreserc Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. İç kulak ile ilgili bulantı ve kusmanın eşlik  ettiği baş dönmesi, işitme zorluğu, kulak çınlaması ile ayırt edilen meniere hastalığı tedavisinde uygulanır.
  3. Şayet önceden geçirilmiş ve şu an var olan mide ülseri hastalığınız varsa veya nefes darlığı, feokromasitoma veya herhangi bir ilaca karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildiriniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacı 18 yaş altı hastalarda kullanmak sakıncalıdır.
  5. İlacın üzerinizde nasıl bir etki bırakacağını bilmeden araç veya makine kullanmak sakıncalıdır.
  6. Tedavinin iyi etkilerini görmeye başlamanız 2-3 haftayı bulabilir, bazen bir kaç ayı bulabilir. İlacınızı düzenli bir biçimde kullanınız.
  7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için bu ilacın kullanılıp kullanılmayacağı kesinlik kazanmamıştır. Bu durumda hekiminize danışmalısınız.

Moreserc Tablet‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı yemekte bir bardak su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber alınırsa midenize  zarar verme riski azalabilir.

İlacın Olası  Yan Etkileri :

  1. Hafif mide şikayetleri yan etki olarak görülebilir.

 

Etken Maddesi: Betahistin dihidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Moreserc Tablet

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.