ORNITOP 500 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ornidazol olan ORNITOP 500 mg Film Tablet, vücuttaki bakteriler ve parazitlerle mücadele ederek , bakteri ve parazitlerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir. ORNITOP, üreme ve boşaltım sistemi enfeksiyonlarında (trikomoniyaz: kadınlarda vajinada yanma, kaşıntı ve kirli akıntı ile belirgin enfeksiyon ve erkeklerde ise idrar kanalı iltihabı, prostat iltihabı gibi); karın içinde meydana gelen enfeksiyonlarda (karın zarı iltihaplanması);  karaciğer, akciğer,  böbrek ve dalak ve benzeri birtakım iç organlarda görülen enfeksiyonlarda ve karın bölgesinde kramplar, karında şişlik, mide bulantısı ve sulu ishal ataklarıyla belirgin bağırsak enfeksiyonu ( Giardia enfeksiyonu) tedavisinde kullanılmakla beraber cerrahi müdahaleler sonrasında oluşabilecek enfeksiyonların önlenmesi için de  kullanılmaktadır.

ORNITOP 500 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. ORNITOP,  bakteri ve parazitlerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir.
 3. ORNITOP kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacınızı hekimin önerdiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamıyla tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 4. Reklam
 5. Tedavi sürecinde alkol almaktan kaçınmalısınız. Tedavi bitiminde ilaç alımını bıraktıktan sonra da en az 3 gün süreyle alkol almamalısınız. Aksi takdirde mide bulantısı, kusma, ciltte kızarıklıklar, hızlı kalp atışları ve benzeri vakıalara maruz kalabilirsiniz.
 6. Karaciğer hastalığınız veya epilepsi, MS ve benzeri merkezi sinir sistemi ile ilgili bir hastalığınız varsa ORNITOP‘u kullanmadan önce hekiminize, sorun hakkında bilgi veriniz.
 7. ORNITOP soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için çok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır.

ORNITOP 500 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2.  Mide bulantısı, kusma, tat alma bozukluğu, baş ağrısı, baş dönmesi, koordinasyon bozukluğu, titreme, nöbet, geçici bilinç azalması, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik ve deri döküntüsü  seyrek görülen yan etkilerdir. Bu vakıalardan  herhangi biri görüldüğünde hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Ornidazol
Ticari-Jenerik ismi: ORNITOP 500 mg Film Tablet

ORNITOP 500 mg Film Tablet kullanma talimatı

ORNITOP 500 mg Film Tablet kullanma talimatı

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.