VOSELMIT 200 mg 2 ml IM 6 Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür olan VOSELMIT I.M. Ampul, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir preparattır. VOSELMIT,  mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde uygulanır.  Kullanımı yetişkinler içindir. VOSELMIT I.M. Ampul Kullananlar için Uyarılar : Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı hassasiyet durumu daha önce yaşadıysanız; kullanmanız tavsiye edilmez. VOSELMIT kullanırken alkol almamalısınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali ve uyku halini arttırmaktadır. Soğuk algınlığı ilaçları, ağrı kesici ilaçlar, kas gevşeticiler, nöbet ilaçları, depresyon ve anksiyete ilaçları ve benzeri uyku veren ilaçlarla beraber VOSELMIT’i  kullanmak sakıncalıdır. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar

VOSELMIT 200 mg 2 ml IM 6 Ampul neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.