Klamer 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Granül (100 ml)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Klaritromisin olan Klamer 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Granül (100 ml), vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
Streptococcus pyogenes’in neden olduğu farenjit-tonsillit ve Streptococcus pneumaniae’nin neden olduğu akut sinüzit ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonları; Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Streptococcus pneumoniae’nin neden olduğu kronik bronşitin akut bakteriyel alevlenmelerinde; Mycoplasma pneumoniae veya Streptococcus pneumoniae’nın neden olduğu zatürre gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve  Staphylococcus aureus veya Streptococcus pyogenes’in neden olduğu deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.  Ek olarak mide ülseri tedavisinde diğer ilaçlara ek olarak da  uygulanabilir. Kullanımı 6 ay ve 12 yaş arası bebek ve çocuklar içindir.

Klamer 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Granül (100 ml) Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cilt ve solunum sistemini etkileyen farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde uygulanır. Ek olarak mide ülseri tedavisinde diğer ilaçlara ek olarak da  uygulanabilir.
 3. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 4. Şayet antibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kendinizde veya ailenizde uzun QT aralığı varlığı, çizgili kas zayıflığı, porfiri  ve benzeri hastalıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz. . İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 5. İlacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 6. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 7. İlacın kullanımı 7 ila 14 günlüktür. Mide ülseri tedavisinde bu süre uzayabilir.
 8. 6 aylıktan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. İlacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu da yeni bir enfeksiyon başlangıcının işareti olabilir. Şayet aşırı sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir. Hamilelerde doğmamış bebek için zararlı olabilir.  Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Klamer 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Granül (100 ml)’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın yanında bulunan şeffaf ölçeği 52 ml  işaretine kadar kaynatılmış soğutulmuş su ile doldurunuz ve toz bulunan ilaç şişesine ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Her kullanımdan önce iyice çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı ve aşırı sulu ishal, şiddetli ateş, titreme ve boğaz ağrısı, duymada güçlük ve duyma kaybı, kalp atışlarının düzensizleşmesi vakıalarında  ilacı kullanmayı bırakınız ve doktor ile görüşünüz.
 3. Hafif mide bulantısı veya  ağrısı, ciltte döküntü, hafif baş ağrısı veya dönmesi, ağız tadının bozulması, diş renginde bozukluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:   Klaritromisin

Ticari-Jenerik ismi: Klamer 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Granül (100 ml)

Klamer 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Granül (100 ml)

Klamer-250-mg-5-ml-Oral-Süspansiyon-Hazırlamak-İçin-Granül-100-ml

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.