Vosemit Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür olan Vosemit Ampul, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir preparattır. Mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde uygulanır.  Kullanımı yetişkinler içindir.

Vosemit Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde uygulanır. Kullanımı yetişkinler içindir.
 3. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali ve uyku halini arttırmaktadır.
 4. Soğuk algınlığı ilaçları, ağrı kesici ilaçlar, kas gevşeticiler, nöbet ilaçları, depresyon ve anksiyete ilaçları ve benzeri uyku veren ilaçlarla beraber kullanmak sakıncalıdır. Şayet uyku veren bu ilaçlardan birini kullanıyorsanız bu ilacı kullanırken mutlaka hekiminize bildirmelisiniz.
 5. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar kesesi problemleri veya idrar yapmada güçlük, prostat büyümesi, karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığı vakıalarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir veya doktorunuz doz ayarlamalarına  gereksinim duyabilir.
 6. Reklam
 7. Çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.
 8. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine ve araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlarda dikkat etmelisiniz.
 9. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Vosemit Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç kas içine enjeksiyon yolu ile uygulanır.  İlacın uygulaması dikkat gerektirdiğinden bir sağlık profesyonelinden yardım almak zorundasınız.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sarılık, istem dışı kasılmalar, kontrol edilemez biçimde titreme, kas krampları ve kas spazmları  gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup hekiminize  durumu bildiriniz.

Etken Maddesi: Trimetobenzamid hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Vosemit Ampul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül
ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Indakaterol Maleat olan ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları...

Kansilak Lavman
Kansilak Lavman

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Gliserol-Sodyum sitrat-Sorbitol olan Kansilak Lavman, uygulama sonrasında 15 ila 30 dakika içerisinde kalın bağırsağın alt bölümlerinin...

Kapat