Sirdalud Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Tizanidin hidroklorür olan Sirdalud Tablet, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan, omurilik düzeyindeki sinyal geçişinin engellenmesine sebep olurak kas gerginliğini azaltmaya yararlı kas gevşetici bir preparattır. Sinir sistemi ve bozukluklarına bağlı olarak tendon reflekslerinin aşırı durumda olduğu artmış kas gerginliği vakıaları; ağrılı kas spazmları; beyin ve omurilikte yaygın zedelenmelere bağlı felç, titreme, göz titremesi ve konuşma bozuklukları ve benzeri sinirlerle ilgili çeşitli belirtilerle ortaya çıkan, genellikle hastalık belirtilerinde hafifleme ve yükselmelerle seyreden merkezi sinir sistemi hastalığı olan multipl skleroz (MS) tedavisinde uygulanır.

 

Sirdalud Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan, omurilik düzeyindeki sinyal geçişinin engellenmesine sebep olurak kas gerginliğini azaltmaya yararlı kas gevşetici bir preparattır.
 3. Şayet  karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, yüksek veya düşük tansiyon, Torsades de Pointes veya uzun QT sendromu öyküsü veya başka bir kalp hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Şayet süt ve süt ürünlerinde bulunan şekerin sindirilememesi ve benzeri bir probleminiz varsa veya bağırsaklardan glukoz emilim yetersizliğiniz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. İlacınızı, soğuk algınlığı ilaçları, narkotik ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, alerji ilaçları, uyku hapları ve anksiyete ilaçları ve benzeri uyku verici ilaçlarla beraber kullanmaktan kaçınmalısınız.  Bu ilaçlardan herhangi birini düzenli olarak kullanıyorsanız hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek özelliklere sahiptir. Şayet makine ve araç kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
 7. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınmalısınız. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Sirdalud Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp ritminde yavaşlama, düşük tansiyon, halüsinasyonlar, baş dönmesi hissi  vakıalarından herhangi birine sahip iseniz tıbbi yardım için derhal hekiminize başvurmalısınız.

Etken Maddesi: Tizanidin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Sirdalud Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Coronis Tablet
Coronis Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Karvedilol olan   Coronis Tablet, yüksek tansiyon, kronik kalp yetmezliği, koroner kalp hastalığı ve kalp krizinin...

Inhibace Film Kaplı Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Silazapril olan Inhibace Film Kaplı Tablet, kan damarlarını daraltarak kan basıncının yükselmesine neden olan ‘‘anjiyotensin II’’...

Kapat