VOCHERON 8 mg/4 ml IM/IV Enjeksiyonluk/İnfüzyonluk Çözelti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Ondansetron olan   VOCHERON 8 mg/4 ml IM/IV Çözelti, vücutta kusma ve bulantı refleksini engelleyerek çalışan anti-emetik bir preparattır. VOCHERON Ampul, kanser hastalarının aldığı  ilaç, radyoterapi (ışın) veya kemoterapi tedavilerinde görülen kusma ve mide bulantılarının tedavisinde uygulanır. Ameliyat sonrasında gelişen kusma ve bulantılarda da VOCHERON aynı etkiyi gösterir.   VOCHERON 8 mg/4 ml IM/IV Ampul Kullananlar için Uyarılar : Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu var ise; bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez. VOCHERON, parkinson ilacı olan  apomorfin ile beraber kullanılmamalıdır. Şayet yakın tarihte geniz eti veya bademcik ameliyatı geçirdiyseniz, VOCHERON’un gizli kanamaları maskeleyebilme ihtimalini

VOCHERON 8 mg/4 ml IM/IV Enjeksiyonluk/İnfüzyonluk Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.